مشاوره گمرکی + دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان حرفه ای!

مشاوره گمرکی یکی از خدمات شرکت ترخیص کالای میرترابی است که بسیاری از بازرگانان برای واردات و صادرات کالاهای مورد نظر خود از این جلسات مشاوره استفاده می‌کنند. در جلسه با مشاور گمرکی شما می‌توانید تمامی سوالات مربوط به ترخیص کالا از گمرک، چگونگی صادرات کالا و نرخ عوارض گمرکی را از مشاوره امور گمرکی بپرسید تا واردات و صادرات کالای مورد نظر شما در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود. ارائه خدمات مشاوره بازرگانی و گمرکی امری کاملا تخصصی است و فقط افراد با تجربه و حرفه‌ای در این زمینه می‌توانند در مسیر واردات و صادرات کالا از گمرک به شما مشاوره تخصصی و مفیدی را ارائه دهند. گروه بازرگانی میرترابی از سال 1376 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده و یکی از مجموعه‌های قدیمی در این حوزه محسوب می‌شود، اگر قصد واردات و یا صادرات کالا به کشور را دارید، حتما برای تعیین وقت مشاوره با مجموعه بازرگانی میرترابی تماس بگیرید.

مشاوره گمرکی چیست؟

مشاوره گمرکی کیست؟

مشاوره گمرکی یعنی ارائه راهکارهایی که با استفاده از آنها بازرگانان در اسرع وقت بتوانند واردات و یا صادرات کالاهای مورد نظر خود را انجام دهند. این نوع مشاوره توسط اشخاص یا شرکت‌های متخصص در حوزه مقررات و قوانین گمرکی همچون مجموعه بازرگانی میرترابی ارائه می‌شود تا افراد یا شرکت‌هایی که قصد دارند کالاها را به یک کشور وارد یا از آن صادر کنند، با تمامی نیازمندی‌ها، مقررات و مراحل مربوط به عبور کالا از گمرک آشنا شوند. دریافت خدمات مشاوره بازرگانی و گمرکی از افراد کاربلد در این زمینه باعث می‌شود، در مراحل واردات و یا صادرات کالا با کمترین مشکل و دردسر فرآیند مورد نظر خود را انجام دهید. مشاوره گمرکی شامل موارد مختلفی است که مهمترین آنها عبارتند از:

 • تشریح تمامی مراحل و تشریفات گمرکی
 • بررسی مدارک لازم برای واردات و صادرات
 • تعیین تعرفه گمرکی و hscode
 • نحوه پرداخت مالیات‌ها و عوارض گمرکی
 • تطابق با استانداردها و مقررات فنی واردات و صادرات
 • بررسی ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های وارداتی و صادراتی

مزایای دریافت مشاوره گمرکی

گرفتن مشاوره گمرکی در فرآیند واردات و صادرات کالاها دارای اهمیت زیادی است و باعث بهبود کارایی و کاهش خطرات مرتبط با مسائل گمرکی می‌شود. دریافت مشاوره گمرکی واردات و صادرات به شما کمک می‌کند تا در معاملات بین‌المللی خود با دانش و اطمینان بهتری عمل کنید و از مزایای بهینه‌ سازی و کاهش ریسک‌ها در تجارت بین الملل به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید. برخی از مزایای دریافت مشاوره گمرکی عبارتند از: 

 • تطابق با قوانین و مقررات: مشاوران گمرکی با داشتن دانش کامل از قوانین و مقررات گمرکی کشورها، شما را در تطابق با این قوانین راهنمایی می‌کنند، این امر باعث جلوگیری از تاخیرها و مشکلات حاصل از عدم تطابق می‌شود و سود حاصل از واردات یا صادرات کالا را افزایش می‌دهد.
 • کاهش خطرات و تداخل‌ها: مشاوره گمرکی باعث کاهش خطرات مرتبط با اشتباهات در مراحل گمرکی، اشتباهات در ترجمه اسناد و سایر مشکلات احتمالی می‌شود.
 • صرفه ‌جویی در زمان و هزینه: با داشتن دستورالعمل‌های صحیح از ابتدای فرآیند واردات و یا صادرات کالا می‌توانید با توجه به نکات کلیدی و اطلاعات دقیق که توسط مشاوره حقوقی گمرکی به شما داده شده در زمان و هزینه‌های مرتبط با کالای وارداتی و یا صادراتی صرفه جویی کنید.
 • بهبود فرآیند کاری: دریافت مشاوره امور گمرکی می‌تواند به شما کمک کند تا فرآیند کاری خود را بهبود بخشیده و بهینه ‌سازی کنید تا از امکانات و مزایای موجود بهره ‌برداری نمایید. مشاور گمرکی به شما کمک می‌کند تا کالاهای شما بدون رسوب و در کوتاه ترین زمان ممکن از انبارهای گمرک ترخیص شوند.
 • کمک به انتخاب استراتژی مناسب: مشاوران گمرکی با تجربه‌ای که دارند به شما در انتخاب بهترین استراتژی برای واردات و صادرات کالا کمک می‌کنند تا عملکرد تجاری شما بهبود یابد.
 • اطمینان از موفقیت تراکنش‌ها: با توجه به دقت و دانش مشاوران گمرکی می‌توانید اطمینان داشته باشید که تراکنش‌های شما به خوبی و بدون مشکل انجام می‌شود.
 • مشاوره در موارد پیچیده: در مواردی که مسائل گمرکی پیچیده‌ است، مشاوره گمرکی به شما کمک می‌کند تا به طور دقیق و موثر اقدامات لازم را انجام دهید.
 • بهبود نظام حسابداری و مدیریت مالی: داشتن اطلاعات صحیح از مالیات‌ها، عوارض و هزینه‌های گمرکی به شما کمک می‌کند مدیریت مالی بهتری داشته باشید.

بیشتر بخوانید: مشاوره بازرگانی چیست؟ نقش آن در متحول کردن تجارت شما

چرا از خدمات مشاوره گمرکی مجموعه بازرگانی میرترابی استفاده کنیم؟

مشاوره گمرکی یکی از خدمات مجموعه بازرگانی میرترابی است، کارشناسان این مجموعه می‌توانند با دانش و تجربه‌ای که در زمینه واردات و صادرات کالا دارند بهترین تعرفه را برای آن مشخص نمایند. حضور در کنار کسب و کارها و بازرگان حرفه‌ای یکی از دستاوردهای مجموعه بازرگانی میرترابی است که باعث شده در جلسات مشاوره گمرکی این مجموعه که به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین برگزار می‌شود، تمامی نکات لازم برای تسریع در روند واردات و صادرات کالا به کشور مطرح شود.

در مجموعه بازرگانی میرترابی برای واردات کالا به ایران از کشورهای مختلف جهان همچون ترکیه هم مشاوره‌های تخصصی زیادی داده می‌شود و مشاور گمرکی استانبول یکی از حوزه‌های تخصصی این مجموعه است. از دیگر مزایای دریافت مشاوره گمرکی از مجموعه میرترابی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تجربه و تخصص: کارشناسان مجموعه بازرگانی میرترابی با سابقه درخشانی که در زمینه ترخیص انواع کالاها از گمرک و دریافت مجوزهای واردات و صادرات کالا دارند، تضمین کننده‌ ارائه راهنمایی دقیق و موثر در مسائل گمرکی هستند.
 • کاهش ریسک‌ها: با راهنمایی کارشناسان بازرگانی میرترابی، بهترین تصمیم را برای انتخاب مسیر ورود و یا خروج کالا از کشور بگیرید و با کمترین هزینه و بدون دردسر واردات و صادرات کالاهای خود را انجام دهید.

سخن پایانی

دریافت مشاوره گمرکی به بازرگانان کمک می‌کند تا در تجارت بین ‌المللی به شکل موثرتری عمل کنند و از فرصت‌های بهبود کسب و کار خود با دانستن قوانین و مقررات گمرکی بهترین استفاده را ببرند. دریافت مشاوره گمرکی از مجموعه‌های حرفه‌ای همچون بازرگانی میرترابی می‌تواند سوددهی صادرات و واردات کالاهای مورد نظر شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. گروه بازرگانی میرترابی با بیش از دو دهه سابقه فعالیت در عرصه تجارت بین الملل تا به امروز با بیش از 100 شرکت بزرگ و کوچک همکاری دارد و ضمن ارائه مشاوره بازرگانی و گمرکی تخصصی به تجار، سابقه درخشانی هم در زمینه دریافت انواع مجوزهای گمرکی دارد. برای دریافت مشاوره می‌توانید با با شماره تلفن 02124350 تماس بگیرید تا پرسنل حرفه‌ای بازرگانی میرترابی شما را در اسرع وقت راهنمایی کنند.

سوالات متداول

۱. چه اقداماتی برای جلوگیری از مشکلات گمرکی و تاخیر در ترخیص کالاها باید انجام داد؟

برای جلوگیری از مشکلات گمرکی و تاخیر در ترخیص کالاها نکات زیر را رعایت کند:

 •  بررسی و رعایت دقیق قوانین و مقررات گمرکی کشور مبدا و مقصد
 • اطلاعات به روز از تغییرات قوانین گمرکی و مقررات
 • بررسی صحت و سقم مدارک و اطلاعات لازم
 • استفاده از خدمات یک مشاور بازرگانی حرفه‌ای

۲. چرا باید در تجارت خود از مشاوره گمرکی استفاده کنیم؟

متاسفانه در بسیاری از مواقع به دلیل عدم آشنایی افراد با قوانین گمرکی و بازرگانی، به طور ناخواسته مشمول جریمه‌های سنگین مرتبط با حمل بار، ورود و خروج کالاها، قاچاق کالا و موارد دیگر می‌شوند. از این ‌رو استفاده از مشاوره گمرکی می‌تواند در جلوگیری و رفع این موانع راهگشا باشد.

۳. آیا بازرگانان بدون کمک مشاور گمرکی می‌توانند فرآیند ترخیص کالا از گمرک را انجام دهند؟

معمولاً برای ترخیص کالاها نیاز به دانش و تخصص در حوزه گمرک و قوانین بازرگانی دارید. به دلیل پیچیدگی مقررات و ریسک‌های مرتبط با ترخیص کالا، بسیاری از کسب و کارها واگذار کردن این فرایند به مشاوران بازرگانی را ترجیح می‌دهند.